Zamek w Niedzicy

Zamek Dunajec – średniowieczna warownia wzniesiona już na początku XIV w.

Cennik

Martin, · Kategorie: Informacje · Tagi: , , , , , ,

Zwiedzanie zamku w Niedzicy

Możliwość zwiedzania zamku w grupach z przewodnikiem (przewodnik w cenie biletu). Zamek w Niedzicy udostępniony jest dla zwiedzających od 1-go maja do 30-ego września, w godzinach od 9:00 do 18:30 (codziennie) oraz od 1-ego października do 30-ego kwietnia, w godzinach od 9:00 do 15:30 (z wyjątkiem poniedziałków). Czas zwiedzania to ok. 1.15 min. Wielkanoc, Boże Narodzenie, Nowy Rok – Muzeum jest nieczynne.

Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-16.00. Kontakt: tel. 18 2629489, 18 2629473, fax 18 2629480. Wszelkie pytania można kierować na adres e-mail: shsniedzica@wp.pl

Zwiedzanie zamku – cennik

22 dodanych komentarzy w “Cennik”

 1. Natalia pisze:

  Czy za dziecko dwuletnie też trzeba zapłacić?

 2. Tomas Kleslo pisze:

  Witam,
  Jest możliwe zrobić rezerwacje dla grup? Chciałbym bilety dla 45 osób na 28.8.2019 na godzinę do południowe (między 10:00-12:00)
  Dziękuje. Tomas Czechy

 3. Anna pisze:

  Witam, czy zwiedzanie odbywa się wyłącznie z przewodnikiem, czy można sobie tam wejść i np zrobić kilka zdjęć?

 4. Sławomir Źródło pisze:

  Czy jest możliwość zarezerwowania zwiedzania zamku z przewodnikiem na 02-09-2018 niedziela godzi.9:00 lub 10:00. Grupa 53 osoby.

 5. Ania pisze:

  Witam, czy w zamku są pokoje hotelowe, które można wynająć w sezonie letnim i jeśli tak to za ile?

 6. Biuro Muzeum Zespół - Zamkowy w Niedzicy pisze:

  Kwestia zwiedzania z przewodnikiem Muzeum – Zespół Zamkowy w Niedzicy.

  – nade wszystko zwiedzanie z przewodnikiem dotyczy grup zorganizowanych

  – latem przy wzmożonym ruchu i ogromnych rzeszach turystów odwiedzających nasze obiekty organizujemy (sprzedając bilety na określoną godzinę) 50 osobowe grupy – tworzone z osób indywidualnych – wchodzące na zamek co 20 minut.

  Pozwala to wszystkim, którzy wybiorą się do Niedzicy zobaczyć nasze obiekty.

  Szanowni Państwo!
  Proszę uwierzyć, że przy tak ogromnym ruchu nie jesteśmy w stanie w sezonie przydzielać przewodnika do każdej niewielkiej grupy rodzinnej. Nawet za opłatą.

  Obecnie usługa przewodnicka dla grup zorganizowanych jest bezpłatna.

  Oczywiście w sezonie oprócz przewodników prowadzących grupy; w poszczególnych salach ekspozycyjnych są przewodnicy dozorujący je służący wszelką informacją dla tych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś na temat naszego muzeum i jego zbiorów.

  Proszę również pamiętać o tym, że muzeum mieści się w najstarszej części obiektu czyli zamku obronnym z wąskimi duktami i niewielkimi pomieszczeniami. Właśnie z tego powodu oraz ze względów bezpieczeństwa jednorazowo ten niewielki obiekt może oglądać ściśle określona liczba zwiedzających.

  W sezonie zimowym tj.od 1.10.do 30.04. liczba osób odwiedzających Spisz gwałtownie spada wtedy można spokojnie zwiedzać nasze obiekty, a przewodnicy znajdujący się w salach ekspozycyjnych- podobnie jak ma to miejsce w sezonie – informują wszystkich zainteresowanych o historii obiektu, zbiorach i odpowiadają na pytania.

 7. Goska pisze:

  Czy za małe dzieci (8 miesięcy) też trzeba zapłacić?

 8. Szwechowicz pisze:

  Witam. Czy można wykonać telefonicznie lub emailem rezerwacje biletu do zamku? Pozdrawiam. Wojciech Szwechowicz

 9. Łukasz Struk pisze:

  Witam
  Bardzo proszę o informacje jak wygląda sprawa fotografowania zamku (z zewnątrz i ewentualnie wewnątrz) oraz wykorzystanie tych zdjęć do celów komercyjnych (sprzedaż na serwisach stockowych).
  Z góry dziękuję za informacje. Pozdrawiam.

 10. Ilona pisze:

  Nie prawdą jest, że zwiedza się z przewodnikiem.

 11. AsiaM pisze:

  Polecam wszystkim nocleg na zamku, w szczególności w komnatach z historycznym wystrojem. Niezapomniane przeżycie:) Na pewno wrócimy tu jeszcze ze względu na przepiękne okolice. Co do noclegu, to brakowało nam jedynie oferty chociaż ze śniadaniem. Pod zamkiem przy parkingu funkcjonuje karczma, gdzie serwują smaczne posiłki w przyzwoitych cenach, więc jest to jakaś alternatywa, ponieważ sklepów w okolicy brak.

  • Marcin pisze:

   Witam planuję​ się tam wybrać. Która komnata będzie miała najładniejszy widok z okna? I jej wystrój będzie najładniejszy? Dla dwóch osób. Nie musi być z kuchnią.

 12. barbara woy koch pisze:

  Zwiedzałam zamek, a potem w nim nocowałam, niestety ubolewam, że nie wszystkie pomieszczenia dostępne są dla zwiedzających, piękne komnaty oraz kaplica, biblioteka itp. są niedostępne.

 13. Martin pisze:

  Serwis http://www.zamek-w-niedzicy.pl przy pomocy Stowarzyszenia Historyków Sztuki Muzeum Zespół Zamkowy w Niedzicy dokonał niewielkich zmian w treści. Informacje zawarte na niniejszej stronie są teraz zgodne ze stanem faktycznym. Wszelkie ewentualne pytania można kierować na adres: shsniedzica@wp.pl

 14. Sekretariat Muzeum pisze:

  Szanowni Państwo!
  Stowarzyszenie Historyków Sztuki Muzeum Zespół Zamkowy w Niedzicy niniejszym informuje, że strona http://www.zamek-w-niedzicy.pl nie jest stroną naszego muzeum i powstała bez naszego udziału i świadomości. Dopiero liczne telefony do nas od zirytowanych internautów odwiedzających w/w stronę spowodowały, że dowiedzieliśmy się o jej istnieniu i sprawdziliśmy jej zawartość. Zatem za wszelkie błędne informacje dotyczące cennika, zasad zwiedzania, informacji związanych z historią obiektu jak i znajdujących się w naszym zespole ekspozycji nie bierzemy odpowiedzialności. Przy okazji przypominamy, że nasze muzeum nie robi rezerwacji wejść. Strona naszego Muzeum znajduje się na oficjalnej stronie Stowarzyszenia Historyków Sztuki.

 15. Martin pisze:

  Cennik już poprawiony. Dziękujemy za informacje.

 16. Zwiedzająca pisze:

  Musze się nie zgodzić z tym cennikiem ponieważ ceny są wyższe niż tu podane. Bo normalny bilet kosztuje 12 zł. I sporo turystów kręciło nosem iż jest to własność SHS i dlatego trzeba tyle płacić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*