Śląskie zamki – odkryj piękne zamki historyczne

Śląsk jako piękny region urozmaica turystom ich pobyt z ofertą pięknych i urokliwych zamków, których jest w tym województwie naprawdę sporo. Dziś będziesz mieć okazję, by odkryć te najpopularniejsze i dowiedzieć się więcej o ich ofercie dzięki naszej publikacji!

Zaplanuj kilka wolnych dni i zwiedzić je wszystkie! Wybierz najpiękniejszy zamek i podziel się swoją opinią!

Zamek książęcy w Pszczynie

Park w Pszczynie to również teren pałacu z XIX wieku. To zjawiskowa budowla z możliwością jej zwiedzania wewnątrz. Jest uważany za jeden z najpiękniejszych w Polsce. Przenosi turystów do dawnych lat, bo w jego wnętrzu nadal czuć klimat minionych epok.

Zamek to pierwotnie gotycka twierdza. Został przebudowany na barokowy pałac i przez wieki był rezydencją magnackich rodów. Dziś w zamku mieści się muzeum. Prezentuje bogate wnętrza, kolekcje mebli, dzieł sztuki oraz pamiątek z czasów, gdy zamek był rezydencją książąt. Zamek Pszczyna jest także miejscem licznych imprez kulturalnych i edukacyjnych.

Zamek Bolków

Zamek Bolków to budowla położona w miejscowości Bolków. Jako imponująca gotycka warownia z XIII wieku znana jest z charakterystycznej wieży o kształcie łezki oraz masywnych murów obronnych. Dziś w zamku znajduje się muzeum prezentujące historię regionu. Zamek Bolków jest również miejscem licznych wydarzeń kulturalnych. Odbywają się tam koncerty, festiwale oraz turnieje rycerskie.

Zamek Grodno

Zamek Grodno to obiekt historyczny znajdujący się w Zagórzu Śląskim. To urokliwa średniowieczna warownia położona na szczycie góry Choina. Zamek został zbudowany w XIII wieku i od tego czasu przechodził liczne przebudowy. Dziś zwiedzający mogą podziwiać zachowane mury i wieże oraz wnętrza zamku. Mogą także cieszyć się pięknymi widokami na okolicę. Zamek Grodno oferuje również atrakcje: turnieje rycerskie, warsztaty rzemieślnicze oraz nocne zwiedzanie.

Zamek Czocha

Zamek Czocha jako usytuowany nad Jeziorem Leśniańskim, to kolejny klejnot Śląska. Zbudowany został w XIII wieku. Był uznawany jako twierdza obronna i przez wieki zmieniał właścicieli oraz funkcje. Obecnie jest popularnym miejscem turystycznym, szczególnie znanym z malowniczych widoków, interesujących legend oraz licznych zakamarków i tajemniczych korytarzy. Zamek Czocha często gości różnego rodzaju imprezy i rekonstrukcje historyczne.

Zamek Książ

Zamek Książ jest położony w Wałbrzychu. Jest jednym z największych zamków w Polsce i trzecim co do wielkości po zamkach na Wawelu i w Malborku. Zamek został zbudowany w XIII wieku i przez wieki był rezydencją książąt świdnicko-jaworskich oraz rodu Hochbergów. Zamek Książ jest znany z pięknych wnętrz i rozległych ogrodów. Nie można też przegapić tamtejszych tajemniczych podziemi. Zwiedzający mogą podziwiać wspaniałą architekturę oraz uczestniczyć w licznych wydarzeniach kulturalnych na zamku.

Zwiedzaj razem z nami!

Podążaj szlakiem najpiękniejszych i popularnych zamków już teraz. Udaj się na wycieczkę i kolejno poznaj każdy wspomniany wyżej obiekt od środka! Nigdzie nie musisz się spieszyć. Ważne, że poczujesz tamtejszy klimat minionych lat!